j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us

Search

1908 – W KLASYCZNYM STYLU

1908 - W KLASYCZNYM STYLU

Pracując nad projektami wnętrz w zabytkowych budynkach, stajemy przed wyzwaniem zachowania cennych elementów historycznych i funkcjonalnych, lub też odbudowy oryginalnej tkanki, która uległa zniszczeniu. To wymaga dużej odpowiedzialności, ale jednocześnie jest źródłem wielkiej satysfakcji.

Projekt, który prezentujemy to stylowe wnętrza mieszkania w warszawskiej kamienicy zbudowanej w 1908 roku. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków zobowiązani byliśmy do zachowania amfiladowego układu funkcjonalnego. A także do odtworzenia oryginalnych ale mocno zniszczonych i częściowo zaginionych cennych elementów wystroju wnętrz. Są to: intarsjowane parkiety taflowe, fasety i rozety, kolumny, drzwi i umieszczone nad nimi supraporty. Styl tego wnętrza to dość typowa na owe czasy kalka wzorów neobarokowych i klasycystycznych zgodnych z upodobaniami mieszczańskimi przełomu XIX i XX w. oraz modnymi  motywami nawiązującymi bezpośrednio do stylu Art Nouveau. Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy do tego klasycznego wnętrza nie dodali czegoś od siebie.

W salonie wzdłuż faset biegnie dekoracyjny pas – jest to malowany fryz wykonany w starej technice tempery jajowej z motywem zaczerpniętym z zabytkowych sztukaterii znajdujących się w tym stylowym wnętrzu. Podobny zapętlający się temat pojawia się na elementach stolarskich – okiennicach oraz na bocznych skrzydłach przeszklonych drzwi oddzielających salon od jadalni. To klasyczne wnętrze uzupełniają współczesne sofy oraz lampy, które zaprojektowaliśmy w naszej pracowni.  Te jak i wiele innych przedmiotów można obejrzeć w naszym showroomie przy ul. Polnej 18/20 w Warszawie.

PROJEKT: Projekt Apartamentu w starej kamienicy

STYL: Projekt wnętrza w stylu art deco

POWIERZCHNIA: 280 m2

LOKALIZACJA: Warszawa

PROJEKT I WIZUALIZACJE: TARNOWSKI DIVISION