j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us

Search

Projektant, architekt wnętrz Warszawa – Najlepsi projektanci i architekci

PROJEKTANT , ARCHITEKT WNĘTRZ WARSZAWA - NAJLEPSI PROJEKTANCI I ARCHITEKCI

Dobry architekt wnętrz ma wiele wspólnego z twórcami czcionek. Czcionki mogą być stylizowane, minimalistyczne, finezyjne, geometryczne, pisane… Na co dzień jednak używamy tylko tych czytelnych, dobrze zaprojektowanych. Podobnie jest z wnętrzami. Bez różnicy czy jest to Warszawa czy Otwock, dobrze czujemy się w pomieszczeniach, które zostały po prostu dobrze zaprojektowane.

Dobry architekt wnętrz Warszawa – dobry, czyli jaki?

Rola architekta wnętrz wykracza daleko poza rolę dekoratora. Osoby, która dobierze i poustawia meble w salonie, upnie zasłony, wybierze tapety i obrazki.

Szkoły kształcące architektów wnętrz oczywiście są użyteczne ale nie one spowodują, że nazwiemy architekta wnętrz dobrym. Nie każdy absolwent seminarium zostanie świetnym kapłanem.

 

Dobry projektant wnętrz – kim on jest? Jakie powinien mieć cechy, jakie zdolności?

Dobry architekt wnętrz to przede wszystkim osoba z doświadczeniem. Projektant, który wie jak działają różne zawiasy i prowadnice, jaka musi być grubość ściany aby pomieścić niezbędne instalacje, jakie materiały zastosować aby nie spuchły pod wpływem wilgoci albo nie rozeschły się w czasie sezonu grzewczego.  Najlepsi architekci wnętrz rozumieją, że wiedzę tę trzeba zdobywać na budowach w Warszawie, Gdańsku, Konstancinie… W trakcie rozmów ze stolarzami, ślusarzami, parkieciarzami, kamieniarzami i innymi wykonawcami podczas licznych wizyt w ramach nadzoru autorskiego. Doświadczenia nie zdobędzie się siedząc tylko przy komputerze.

Dobry architekt wnętrz to osoba, która słucha. Podczas rozmów z inwestorem potrafi odczytać jego potrzeby, poznać zainteresowania. Najlepsi architekci wnętrz potrafią zrealizować marzenia inwestora o idealnym domu, niezależnie od tego czy jest to Warszawa, Sopot czy Zakopane. Najlepsi projektanci wnętrz potrafią uszyć dom na miarę, tak jak świetny krawiec perfekcyjnie szyje garnitur lub suknię ślubną. Dobry projektant wnętrz nie narzuca swojej wizji za wszelka cenę. To nie on będzie przecież żył w zaprojektowanym przez niego domu czy mieszkaniu. Z reguły inwestorzy doskonale czują w jakich wnętrzach im jest po prostu dobrze. Rolą projektanta jest po prostu uważnie ich wysłuchać. A potem odtworzyć oczekiwania inwestora w trójwymiarze. Projektant wnętrz powinien mieć klarowną wizję wnętrza i umieć precyzyjnie ją przedstawić. Być pewnym swoich decyzji i wyborów. Uargumentować dlaczego właśnie na nie inwestor powinien wydać pieniądze.  A czasem znaleźć tzw ‘złoty środek’ w sytuacji kiedy oczekiwania współmieszkańców są skrajnie różne. Dobry projektant wnętrz powinien sprawić aby inwestor czuł, że zrealizowane wnętrze jest jego prawdziwym domem, niezależnie czy jest to Warszawa czy małe miasteczko na wschodzie Polski.

 

Dobry architekt wnętrz wsłuchuje się w aktualne trendy. Mediolan, Paryż, Frankfurt, Kolonia, Londyn czy Warszawa – tam odbywają się ważne targi branżowe. Sztuką jest wyłapać z nich to co najwartościowsze i uniwersalne. Najlepsi  projektanci wnętrz nie gonią jednak ślepo za modą wiedząc jak szybko przemija. A nie jest to takie proste. Trudno jest dziś zaprojektować wnętrze, które nie jest modne. Od inspiracji roi się na Pinterescie, Instagramie i na okładkach setek czasopism. Projektant wnętrz tkwi w swoistej karuzeli, gdzie style zmieniają się co rok, dwa lata, odmierzane kolejnymi targami w Mediolanie, Bolonii czy w Warszawie. Najlepsi architekci wnętrz wiedzą, że nie muszą zaskakiwać niczym kreatorzy mody co rok nowymi kolekcjami ponieważ stare się ‘opatrzyły’.

 

< >

 

Najlepsi projektanci wnętrz Warszawa

Dobry projektant wnętrz zna zasady rysunku technicznego i rozróżnia symbole używane w projektach branżowych. Bardzo często musi współpracować z projektantami instalacji, zwłaszcza przy rozbudowanych projektach domów i wnętrzach komercyjnych. Dobry projektant wnętrz  umie rysować. Potrafi przedstawić swoją wizję w postaci szybkich odręcznych szkiców w sytuacjach kiedy nie ma dostępu do komputera. Ma także wyczucie przestrzeni i koloru. Wie jak niewielkie pomieszczenie zrobić optycznie większym. Nieustawne ustawnym. Ciemne jasnym. Jak z nijakiej przestrzeni stworzyć charakterystyczne, nastrojowe miejsce. Jak funkcjonalnie i z pomysłem zaaranżować apartament w Sopocie, kawalerkę w Warszawie czy dom w Zakopanem.

 

 

Najlepsi architekci wnętrz Warszawa – Tarnowski Division

Tarnowski Division to pracownia, gdzie tworzą najlepsi projektanci wnętrz w Warszawie.  Miarą naszego sukcesu może być Nagroda European Property Awards zdobyta za projekt wnętrz apartamentu pokazowego Awangarda.  Jednak najważniejsze dla nas jest zadowolenie inwestorów, którzy od wielu lat obdarzają nas zaufaniem. Kilkaset zrealizowanych projektów wnętrz to najlepsza rekomendacja.

Najlepsi architekci wnętrz Warszawa – Tarnowski Division

Tarnowski Division to pracownia, gdzie tworzą najlepsi projektanci wnętrz w Warszawie.  Miarą naszego sukcesu może być Nagroda European Property Awards zdobyta za projekt wnętrz apartamentu pokazowego Awangarda.  Jednak najważniejsze dla nas jest zadowolenie inwestorów, którzy od wielu lat obdarzają nas zaufaniem. Kilkaset zrealizowanych projektów wnętrz to najlepsza rekomendacja.