LUKSUSOWA ŁAZIENKA -ELEGANCKI POKÓJ KĄPIELOWY


10 sierpnia, 2015

Tarnowski Division – łazienki klasyczne i nowoczesne, projekty luksusowych łazienek, łazienki ekskluzywne, ekstrawagancka łazienka, luksusowy pokój kąpielowy, ekskluzywny salon kąpielowy, wystrój wnętrz łazienki, stylowa elegancka łazienka, drewniana wanna, aranżacja łazienki, drewno w łazience

 

Aranżacja eleganckiej łazienki od zawsze kojarzona była z dobrym designem. Co roku odwiedzamy renomowane targi branży sanitarnej w Bolonii lub Mediolanie. Wiemy jakie produkty są warte uwagi w aranżacji łazienki w stylu klasycznym a jakie są aktualne trendy w łazienkach w stylu nowoczesnym. Potrafimy odróżnić baterie łazienkowe, które są ładne i wysokiej jakości od tych, które są tylko ładne. Wyposażenie luksusowej łazienki to najczęściej spory koszt i obciążenie budżetu. Dlatego jesteśmy zdania, że należy inwestować w wyposażenie dobrej jakości. Takie, które będzie służyć nam bezawaryjnie przez całe lata.

 

W załączeniu wybrane realizacje i projekty łazienek . Stylowa łazienka, w której elementy klasyczne połączyliśmy ze współczesnymi rozwiązaniami. Połączyliśmy tu ponadczasowy marmur Carrara z surowym betonem na posadzce oraz lakierowanym na czarno szkłem na ścianie.

 

stylowa elegancka łazienka aranżacja wnętrz salonu kąpielowego classic luxury bathroom interior design_tarnowski division

Podobny mocny kontrast widać w dwóch małych ale luksusowych łazienkach. W jednej wszystkie ściany oraz umywalkę wykonaliśmy w marmurze carrara, posadzkę w dekoracyjnym terazzo a całość odbija się niczym w lustrze w napinanym suficie wykonanym z czarnego błyszczącego barrisolu.

luksusowa łazienka kamienna umywalka z marmuru łazienka ekstrawagancka marble bathroom interior_tarnowski division

W drugiej łazience ściany obłożyliśmy czarnym szkłem, sufit wykonaliśmy z czarnego barrisolu natomiast posadzka oraz umywalka jest z pięknego marmuru bianco lasa macchia vecchia.

luksusowa łazienka kamienna marmurowa łazienka ekstrawagancka marble bathroom interior_tarnowski division

Luksusowy salon kąpielowy w kamienicy z lat 30 podzielony został na dwie strefy. W pierwszej jasnej strefie ściany i sufit wykończyliśmy subtelną sztukaterią. Na blat, umywalkę oraz posadzkę wybraliśmy szlachetny marmur statuario. Druga strefa tzw. kąpielowa z ogromną czarną wanną i prysznicem jest w ciemnej tonacji. Marmur nero marquina pięknie komponuje się z roletami rzymskimi z intrygującym wzorem nawiązującym do art deco. Oświetlenie w stylu lat 30 wybraliśmy z kolekcji Atelier 1925.

Podobne materiały wykończeniowe użyliśmy w projekcie niewielkiej ale eleganckiej łazienki na warszawskim Powiślu. Piękne marmury sahara noir i statuario połączyliśmy z postarzanymi lustrami, dekoracyjną zasłoną i błyszczącym białym sufitem.

Kolejne projekty to stylowe i eleganckie pokoje kąpielowe utrzymane w klasycznej konwencji z przeznaczeniem do apartamentów w zabytkowych kamienicach. Cechą charakterystyczną tych luksusowych salonów kąpielowych jest połączenie zabytkowych sztukaterii z szlachetnymi, naturalnymi materiałami wykończeniowymi takimi jak marmur, mozaika dębowa, stara zabytkowa cegła czy postarzane lustra. Większa przestrzeń zachęca do swobodniejszej aranżacji wnętrza. Elegancka wolnostojąca wanna staje się tu chlebem powszednim.

luksusowa klasyczna łazienka elegancki pokój kąpielowy classic luksury bathroom interior design_tarnowski division

Nowoczesna łazienka również może być bardzo elegancka. Kolejne zdjęcie pokazuje luksusową łazienkę w nowoczesnym apartamentowcu. Unikatowy czarno-złoty kamień z kolekcji Antoliniego jest tu mocnym tłem dla minimalistycznej w formie wanny, umywalki z szafką oraz oszczędnych w formie baterii łazienkowych.

luksusowa łazienka nowoczesna elegancki pokój kąpielowy projekt wnętrz modern luxury bathroom interior_tarnowski division

Mała ekstrawagancka łazienka połączona z sypialnią to kolejna nowoczesna realizacja w budynku z lat 50. Prym w tej nietypowej łazience wiodą mocne kolory – limonka, czerwona rdza, szarość, biel i czerń. Do tej kompozycji wykorzystaliśmy barwione szkło, blachę miedzianą, beton z odciśniętym szalunkiem oraz zasłonę z intrygującym motywem charakterystycznym dla wzornictwa połowy XX w. Wystrój wnętrz tej niesztampowej łazienki zaprojektowany i zrealizowany został przez Sz. Tarnowskiego i M. Tryca.

Drewno jako istotny jeśli nie najważniejszy element w łazience. Projekty wnętrz łazienek oraz salonów kąpielowych z użyciem tego naturalnego materiału pokazujemy na kolejnych zdjęciach. Aranżacje wnętrz tych nowoczesnych łazienek zrealizowaliśmy w apartamentach zlokalizowanych w budynkach o współczesnej architekturze.