Search

klasyczne wnętrza – wnętrza stylowe

zabytkowe kamienice

Tarnowski Division – projekty wnętrz klasycznych, projektowanie wnętrz stylowych, projekty wnętrz w zabytkowych kamienicach, wnętrza klasyczne, wnętrza stylowe, eleganckie wnętrza

Praca nad projektami wnętrz stylowych jest wielką przyjemnością ale połączona jest z dużą odpowiedzialnością.

Odpowiedzialność ta to znajomość motywów historycznych, wiedza na temat stylów w sztuce, jej głównych przedstawicieli, najważniejszych dokonań w obrębie danego stylu. Rzecz jasna inna wiedza jest potrzebna przy wnętrzach klasycznych neobarokowych, inna przy wnętrzach w stylu Art Nouveau a jeszcze inna przy projektowaniu wnętrz stylowych a la późne lata 30 XX w.

Celem pozostaje zawsze oddanie autentyczności wnętrza, które jest przez nas projektowane. Studiowanie stylów historycznych daje nam też niezbędną wiedzę na temat technik zdobniczych tworzenia pięknych przedmiotów. Współpraca z konserwatorami zabytków, artystami i pasjonatami kultywującymi tradycyjne formy rzemiosła, gwarantuje nam, że projektowane przez nas wnętrza stylowe będą potraktowane z szacunkiem, będą wiarygodne, zgodne ze stylem, który kochamy.

Projekt, który prezentujemy to stylowe wnętrza mieszkania w warszawskiej kamienicy zbudowanej w 1908 roku. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków zobowiązani byliśmy do zachowania amfiladowego układu funkcjonalnego. A także do odtworzenia oryginalnych ale mocno zniszczonych i częściowo zaginionych cennych elementów wystroju wnętrz. Są to: intarsjowane parkiety taflowe, fasety i rozety, kolumny, drzwi i umieszczone nad nimi supraporty. Styl tego wnętrza to dość typowa na owe czasy kalka wzorów neobarokowych i klasycystycznych zgodnych z upodobaniami mieszczańskimi przełomu XIX i XX w. oraz modnymi motywami nawiązującymi bezpośrednio do stylu Art Nouveau. Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy do tego klasycznego wnętrza nie dodali czegoś od siebie.

stylowe wnętrza klasyczne wnętrza klasyczny motyw stylowy dekor_tarnowski division

W salonie wzdłuż faset biegnie dekoracyjny pas – jest to malowany fryz wykonany w starej technice tempery jajowej z motywem zaczerpniętym z zabytkowych sztukaterii znajdujących się w tym stylowym wnętrzu. Podobny zapętlający się temat pojawia się na elementach stolarskich – okiennicach oraz na bocznych skrzydłach przeszklonych drzwi oddzielających salon od jadalni. To klasyczne wnętrze uzupełniają piękne sofy oraz lampy. Produkcją i sprzedażą ich zajmuje się Atelier 1925 specjalizujące się w meblach i oświetleniu pasującymi do wielu pięknych stylowych wnętrz.

projekt:  tarnowski division FOTO: ŁUKASZ ZANDECKI