Search

WNĘTRZA W STYLU FRANCUSKIM – PARYSKI APARTAMENT

projekt eleganckiego apartamentu, projekt eleganckiego pokoju dziennego, projekt eleganckiego salonu, meble art deco do salonu, fotel art deco, sofa art deco, fotele fornirowane, sofa fornirowana, meble Atelier 1925, dekoracyjny kominek do salonu, historyczny kominek, kominek antyk w salonie, zabytkowy kominek, kamienny kominek, lustro w dekoracyjnej ramie, lustro w ramie nad kominkiem, lustro w pozłacanej ramie, lustro postarzane w ramie, sztukaterie w salonie, apartament w stylu francuskim, oświetlenie do salonu, parkiet drewniany w kamienicy, apartament w stylu francuskim w kamienicy, aranżacje mieszkań warszawa, aranżacja wnętrz warszawa, architekt wnętrz warszawa, dobry architekt wnętrz warszawa, dobry projektant wnętrz warszawa, eleganckie wnętrze, najlepsi architekci wnętrz warszawa, najlepsi projektanci wnętrz warszawa, nowoczesne wnętrza warszawa, pracownia architektury wnętrz warszawa, projekt mieszkania warszawa, projektant wnętrz nowoczesnych warszawa, projektant wnętrz warszawa, projektowanie i aranżacja wnętrz warszawa, projektowanie wnętrz warszawa, projekty luksusowych apartamentów, studio projektowania wnętrz warszawa, elegant apartment design, elegant living room design, art deco furniture for the living room, art deco armchair, art deco sofa, veneer armchairs, veneer sofa, Atelier 1925 furniture, decorative fireplace for the living room, historical fireplace, antique fireplace in the living room, antique fireplace, stone fireplace, mirror in a decorative frame, mirror in a frame above the fireplace, mirror in a gilded frame, antiqued mirror in a frame, stucco in the living room, French-style apartment, lighting for the living room, wooden parquet in a tenement house, French-style apartment in tenement house, interior design warsaw, apartment arrangement warsaw, interior architect warsaw, best interior architects warsaw, modern interiors warsaw, interior design studio warsaw, interior design and arrangement warsaw, luxury apartment designs,

PARYSKI SZYK

Tarnowski Division – wnętrza w stylu francuskim, eleganckie francuskie wnętrze, aranżacja wnętrz w stylu paryskim, luksusowy paryski apartament, francuski styl we wnętrzach

 

 

Jako doświadczeni projektanci wnętrz stawiamy przede wszystkim na eleganckie, ponadczasowe rozwiązania. Zdajemy sobie sprawę , że takie wnętrza nie tracą na wartości, są odporne na wahania trendów a zatem mogą się podobać przez wiele lat. Jednocześnie doceniamy jakość życia, która ma wiele wspólnego z jakością materiałów wykończeniowych i po prostu z komfortem.  To wszystko znajdujemy we wnętrzach w stylu francuskim. 

 

 

Zdjęcia, które prezentujemy to nie jest paryski apartament przy Rue de … lub Avenue w dzielnicy Passy czy Palais-Bourbon. To wnętrze w warszawskiej kamienicy z przełomu XIX i XX w.  zaprojektowane we francuskim stylu. Scenografia francuskich wnętrz jest nasycona gipsowymi sztukateriami wykonanymi tradycyjnymi metodami sprzed lat. To jeden z wyznaczników francuskiego stylu we wnętrzach. Innym jest kolorystyka ścian i sufitów, która generalnie powinna być w odcieniach bieli.

Podłoga – to jodełka dębowa, cięta i ułożona na 45 stopni. To tzw. „chevron” tradycyjny wzór typowy dla stylu francuskiego. Klasyczne skrzynkowe okna, oczywiście białe, z charakterystycznymi mosiężnymi okuciami typu baskwil.  Głównym aktorem w tym przedstawieniu jest marmurowy kominek w stylu Ludwika XV zwieńczony przeskalowanym postarzanym lustrem, oczywiście w dekoracyjnej złoconej ramie. W eleganckim paryskim apartamencie oświetlenie i meble mogą być z różnych epok i w różnym stylu. To rozwiązanie jest powszechnie stosowane. Tak jest również w tym warszawskim mieszkaniu.

 

Kuchnia w stylu francuskim bywa dość niepozorna, często nowoczesna. Mówimy oczywiście o kuchni w kamienicy, nie w wielkim paryskim Palais ani stylowym prowansalskim Mansion. Tutaj widzimy niewielką kuchnię, która jest oddzielona od jadalni ogromnym oknem typu Porte Fenetre. To praktyczny sposób na estetyczne wydzielenie kuchni, w której się pracuje a jednocześnie jej znakomite doświetlenie. To równie jest jeden z charakterystycznych elementów eleganckich wnętrz w stylu francuskim.

projekt i wizualizacje:  tarnowski division    FOTO: ŁUKASZ ZANDECKI 
projekt i wizualizacje:  tarnowski division    
   FOTO: ŁUKASZ ZANDECKI