j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us

Search

WNĘTRZA W STYLU FRANCUSKIM – PARYSKI APARTAMENT

PARYSKI SZYK

Tarnowski Division – wnętrza w stylu francuskim, eleganckie francuskie wnętrze, aranżacja wnętrz w stylu paryskim, luksusowy paryski apartament, francuski styl we wnętrzach

 

 

Jako doświadczeni projektanci wnętrz stawiamy przede wszystkim na eleganckie, ponadczasowe rozwiązania. Zdajemy sobie sprawę , że takie wnętrza nie tracą na wartości, są odporne na wahania trendów a zatem mogą się podobać przez wiele lat. Jednocześnie doceniamy jakość życia, która ma wiele wspólnego z jakością materiałów wykończeniowych i po prostu z komfortem.  To wszystko znajdujemy we wnętrzach w stylu francuskim. 

 

 

Zdjęcia, które prezentujemy to nie jest paryski apartament przy Rue de … lub Avenue w dzielnicy Passy czy Palais-Bourbon. To wnętrze w warszawskiej kamienicy z przełomu XIX i XX w.  zaprojektowane we francuskim stylu. Scenografia francuskich wnętrz jest nasycona gipsowymi sztukateriami wykonanymi tradycyjnymi metodami sprzed lat. To jeden z wyznaczników francuskiego stylu we wnętrzach. Innym jest kolorystyka ścian i sufitów, która generalnie powinna być w odcieniach bieli.

Podłoga – to jodełka dębowa, cięta i ułożona na 45 stopni. To tzw. „chevron” tradycyjny wzór typowy dla stylu francuskiego. Klasyczne skrzynkowe okna, oczywiście białe, z charakterystycznymi mosiężnymi okuciami typu baskwil.  Głównym aktorem w tym przedstawieniu jest marmurowy kominek w stylu Ludwika XV zwieńczony przeskalowanym postarzanym lustrem, oczywiście w dekoracyjnej złoconej ramie. W eleganckim paryskim apartamencie oświetlenie i meble mogą być z różnych epok i w różnym stylu. To rozwiązanie jest powszechnie stosowane. Tak jest również w tym warszawskim mieszkaniu.

Kuchnia w stylu francuskim bywa dość niepozorna, często nowoczesna. Mówimy oczywiście o kuchni w kamienicy, nie w wielkim paryskim Palais ani stylowym prowansalskim Mansion. Tutaj widzimy niewielką kuchnię, która jest oddzielona od jadalni ogromnym oknem typu Porte Fenetre. To praktyczny sposób na estetyczne wydzielenie kuchni, w której się pracuje a jednocześnie jej znakomite doświetlenie. To równie jest jeden z charakterystycznych elementów eleganckich wnętrz w stylu francuskim.