j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us

Search

WNĘTRZE EKLEKTYCZNE – EKSTRAWAGANCKIE WNĘTRZA

WNĘTRZE EKLEKTYCZNE – EKSTRAWAGANCKIE WNĘTRZA

Projektujemy wnętrza od wielu lat. Wnętrza minimalistyczne, stylowe, art deco… Jednak największym wyzwaniem są wnętrza eklektyczne. Wnętrza, które łączą w sobie przeciwieństwa.

Wnętrze eklektyczne to specyficzna żonglerka motywami zaczerpniętymi z przeszłości oraz współczesności. Elementy historyczne łączą się tu ze współczesnymi technologiami. Misterny detal z prostotą formy. Elegancja z nutą ekstrawagancji. Humor i kicz są jednymi z eklektycznych sposobów wyrazu artystycznego przełamując zmurszałe konwencje wnętrz stylowych i historycznych.

Na załączonym przykładzie mamy projekt kamiennej kuchni w klasycznym wnętrzu zabytkowej kamienicy. Neobarokowe sztukaterie, pomalowane na czarno są tłem dla minimalistycznej marmurowej wyspy, unikatowej nowoczesnej lampy wiszącej oraz  sztuki – przeskalowanego obrazu olejnego jednego z mistrzów renesansu. Głównym aktorem jest tu jednak ekstrawagancki fotel wykonany z ogromnego pluszaka-słonia.

Ekstrawaganckie wnętrze często jest eklektyczne, i na odwrót. Kolejne przykłady to eklektyczne jadalnie – obie zlokalizowane w zabytkowych XIX wiecznych kamienicach. Ekstrawaganckie krzesła i lampy to humorystyczne akcenty w tych klasycznych anturażach. 

 

Ekstrawaganckie połączenie sztuki awangardowej z klasykami designu, klasycystycznymi sztukateriami i współczesnym oświetleniem. Ten mix możemy zobaczyć w kolejnym projekcie – eklektycznym gabinecie, czy jak kto woli ‘home office’. Można by powiedzieć – typowe miejsce pracy w dobie pandemii koronowirusa.

Prawdziwą mieszankę wybuchową prezentuje ostatni projekt – eklektyczny loft w dawnych wojskowych koszarach. Ekstrawagancki inwestor potrzebuje ekstrawaganckiego wnętrza, takiego które najlepiej odda jego nietuzinkową osobowość. Czego tu nie mamy. Rzeźbione, złocone sufity odbijające się w antycznych lustrach. Rokokowe ramy obrazów i luster, neobarokowe i klasycyzujące sztukaterie, minimalistyczne komfortowe sofy, stół i krzesła z lat 30tych, egzotyczna roślinność… Klasyczne kolumny zostały tu poddane destrukcji. Piętro tego eklektycznego loftu skąpane jest w kolorach indygo oraz czerwonej ochrze. Wszystko podlane pikantnym sosem składającym się z dzieł sztuki – obrazów, fotografii i rzeźb o nieco zabawowej i kontrowersyjnej tematyce. A nad całością czuwa generał wojsk bolszewickich wraz z Myszką Miki.

Wnętrza, które
 łączą w sobie przeciwieństwa

 

‘Zaprojektujcie nam coś z efektem WOW!’ – dość często słyszymy podobne życzenia od różnych inwestorów. To pragnienie tej szczypty pikanterii, której potrzeba w życiu codziennym aby nie stało się ono nudne i przewidywalne jak codzienne wydanie Wydarzeń w TVP.