wstęp


12 lutego, 2013

Właściwie nie jest dzisiaj trudno zaprojektować wnętrze.
Trudno jest zaprojektować dobre wnętrze tj. takie gdzie koncepcja architektoniczna i dekoracja idą w parze. Trudno jest dziś zaprojektować wnętrze, które nie jest modne.

Palladio_villa foscari_widok

Od inspiracji roi się na portalach internetowych i w czasopismach. Karuzela stylów z rotacją średnio co dwa lata /a będzie częściej/. Problem tylko w tym, że projektowanie wnętrz to nie jest projektowanie ubrań, gdzie raz na rok trzeba klientów zaskakiwać nowymi kolekcjami. Goniąc za trendami umyka najprostsza rzecz. Nieważne jakie ciuchy wybierzemy jeśli funkcjonalność jest słaba jak dowcipy Karola Strasburgera.
Wpływ Andrei Palladia na światową architekturę był większy niż dominacja rosyjskich kierowców Kamazów w tegorocznym rajdzie Dakar. Budynki spod jego ręki to doskonałość proporcji połączona z funkcjonalnością i pięknymi detalami. Wnętrza oparte na symetrii i użyteczność oparta na prostocie. Obojętnie czy bierzemy pod uwagę pałace, kościoły czy domy prywatne. Tym trzecim warto poświęcić więcej uwagi bo po prostu są to perfekcyjne projekty wnętrz.