Otwarcie showroomu atelier 1925


18 stycznia, 2017

Był wczesny wieczór. Na zewnątrz było zimno i padał gęsty śnieg, od którego na chodniku zdążyła utworzyć się już gruba pierzyna. Z okien lokalu rozchodziło się ciepłe światło, a ze środka było słychać wesoły gwar zebranych tam osób…

Gdyby nie fakt, iż był to koniec listopada, można by pomyśleć, że jest to początek „Opowieści wigilijnej”. W rzeczywistości atmosfera taka towarzyszyła otwarciu showroomu „Atelier 1925”. Marka ta powstała rok wcześniej ale niczym dobre wino, dojrzewała i zyskiwała na smaku. W końcu ukazała się światu, otwierając showroom, który nie stara się być zwykłą przestrzenią do prezentacji produktów. Przekraczając próg, staniemy oko w oko z przedmiotami, o których niektórzy z nas pomyślą: „sądziłem, że takich lamp się już nie robi” lub „u moich dziadków stał podobny stół”. Luksusowe wyposażenie wnętrz, lampy i meble inspirowane stylem art deco, ekskluzywne klamki drzwiowe Vervloet, czy oryginalna porcelana firmy Fürstenberg, to tylko część z wachlarza produktów. Oferta Atelier 1925, to jednak temat na oddzielny artykuł.

Otwarcie showroomu zaszczyciło wielu gości, w tym artyści i przedstawiciele mediów branżowych takich jak Elle Decoration. Nie zabrakło także entuzjastów art deco oraz naszych bliskich przyjaciół. Podczas imprezy, odbył się koncert młodego gitarzysty jazzowego Pawła Mańki a o nasze kubki smakowe zadbali świetni i uznani restauratorzy Agnieszka i Marcin Kręgliccy.

Spotkanie zwieńczyło losowanie upominków składających się z przedmiotów oferowanych przez Atelier 1925. Duże emocje towarzyszyły losowaniu pozłacanej porcelany Furstenberga. Najwięcej emocji przypadło natomiast na losowanie lamp – repliki lampy Marciniaka z lat 30tych oraz lampy biurkowej inspirowanej art deco zaprojektowanej i wykonanej przez Atelier 1925.

Ten wieczór spędziłem naprawdę przyjemnie. Przynajmniej na tyle na ile można przyjemnie spędzić wieczór podczas którego, żona wybiega z przyjęcia za Włochem. Jednym z gości. Przedstawicielem firmy MM Lampadari, który przez godzinę polował na miejsce parkingowe jak na nieuchwytną zwierzynę . Do dzisiaj zachodzę w głowę dlaczego akurat ona jedyna wyrwała się z pomocą ;).

Opinie gości na temat showroomu były bardzo pozytywne. Powtarzała się uwaga, że drugiego takiego showroomu w Warszawie nie ma. Każdy kto pragnie otaczać się pięknymi i unikatowymi przedmiotami, powinien odwiedzić i zapamiętać adres: ul. Polna 18/20 Warszawa.

Wierzymy, że mieszczący się tu showroom na stałe zapisze się na mapie z pięknym, inspirowanym art deco wzornictwem.