signorini rubinetterie. od środka


27 kwietnia, 2014

Baterie ‚Signorini’ są jak Monica Bellucci – ponadczasowa uroda, klasa i perfekcyjne wykonanie w każdym najmniejszym detalu. 100% made in Italy.

Podoba mi się, że firma zachowuje wciąż rodzinny i kameralny charakter. Nie zabiega o rozgłos ani o ogromne zyski za wszelką cenę. Choć zarówno jakość jak i design stawiają produkty w szeregu kilku najlepszych producentów baterii łazienkowych na świecie. Prawdopodobnie najbardziej adekwatnym miejscem na sprzedaż produktów ‚Signorini’ nie jest wcale wielki sklep ale mały ekskluzywny butik. Prezentujący baterie i akcesoria niczym biżuterię. Trochę historii. ‚Signorini’ rozpoczęło produkcję we Florencji już w 1923 roku. Od samego początku tworzyła produkty oryginalne, o wyjątkowej urodzie i najwyższej jakości. Wszystko, począwszy od surowców, po skończony i spakowany produkt – jest w całości wyprodukowane w fabryce we Włoszech. To gwarancja, że cały proces produkcji odbywa się pod pełną kontrolą. A producent może zagwarantować produkt perfekcyjny w każdym detalu. Proces chromowania o ekstra grubości około 20 mikrometrów – przynajmniej trzy razy grubszy od średniej rynkowej – jest gwarancją niezawodności i wyjątkowo długiego okresu eksploatacji. Doskonały „efekt lustra” sprawia, że produkty wyglądają jeszcze piękniej. Bez wątpienia atutem włoskiej firmy jest PWS 1 – opatentowany system cyrkulacji wody wewnątrz urządzeń podtynkowych w taki sposób, aby nie wchodziła ona w kontakt z surowym metalem.

Signorini oferuje kolekcje podzielone na 4 obszary tematyczne: ‚steel’, ‚modern’, classic’ i ‚contract’. Kilka słów o tych pierwszych. Niewiele jest godnych uwagi baterii ze stali nierdzewnej na polskim rynku. W ostatnich latach, stal nierdzewna staje się coraz popularniejsza w wystroju łazienki i jest to świetny kierunek. Niezależnie od stylu w jakim urządzimy łazienkę czy kuchnię. Elegancki i ponadczasowy wygląd idzie w parze z trwałością i funkcjonalnością. Osobiście czuję już przesyt dominacją chromów, polerowanych stali i niklów pojawiających się w każdej dziedzinie życia – od wykończeń samochodów i mebli po koperty zegarków i akcesoria łazienkowe. Signorini tworząc kolekcję wykonaną z tego czystego surowca, bierze pod uwagę w swojej produkcji tylko stal nierdzewną AISI 316 L – wolną od żelaza i o niskiej zawartości węgla. Taka stal zapewnia najlepszą wydajność i umożliwia zróżnicowane zastosowania. Odporność na rdzę jest taka jak stal stosowana w żeglarstwie. Po za tym jest prosta w pielęgnacji, nie matowieje i jest odporna na temperaturę. Nie wymaga również żadnych specjalnych środków czyszczących, co jest cholernie wygodne. Dla ekologów ortodoksów pewnie ważnym atutem będzie zastosowanie do jej produkcji surowców, które można poddać procesowi recyklingu, jak również ponownie wykorzystać, co prawdopodobnie ułatwi utrzymanie równowagi w środowisku naturalnym i ocali niedźwiedzie polarne. Alternatywą będzie chyba tylko wiadro i studnia.