konkurs MSZ. aranżacja wnętrz


28 marca, 2014

Pracując aktualnie nad projektami wnętrz w kamienicach z lat 30 wróciłem myślami do starszego projektu sprzed kilku lat. Projektu, do którego mam duży sentyment.

03_MSZ projekt_tarnowskidivision

W 2009 roku wzięliśmy udział w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej przebudowy/modernizacji wraz z aranżacją, wystrojem i wyposażeniem wnętrz w budynku MSZ.Założeniem koncepcji było uporządkowanie stylistyczne i funkcjonalne reprezentacyjnych pomieszczeń w budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych przy Al. J.Ch Szucha 23 w Warszawie. Celem naszego zespołu projektowego była zmiana niefunkcjonalnych rozwiązań przestrzennych i oczyszczenie wnętrz z przypadkowych, tandetnych elementów – „bagażu” lat powojennych. A także w możliwie największym stopniu wykorzystanie oryginalnych, o dużych wartościach artystycznych elementów wystroju i wyposażenia wnętrz z lat 30 i połączenie z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i sanitarnymi.

Projekt otrzymał II nagrodę, autorami byli: mgr sztuki Szymon Tarnowski, arch. Marcin Tryc, mgr inż. arch. Agnieszka Kuratczyk, arch. wnętrz Patrycja Ziółek.